Lot Nr. 26506

Buch, Ib (1920 - 2005) Danmark: En ejendom i Nordby, Ved Kæret 6. Samsø.

€ 655,00
Dkr. 4.800,00
£ 625.00

Buch, Ib (1920 - 2005) Danmark: En ejendom i Nordby, Ved Kæret 6. Samsø. Olie på lærred. Signeret. 50 x 75 cm.

Indrammet: 52 x 78 cm.

Verso label fra udstilling, no. 27.

Efter venlige menneskers oplysninger på "Gamle Billeder fra Samsø" på Facebook, er motivet også kaldet Tove Hattings hus. (april 2024)

Buch, Ib (1920 - 2005) Danmark

Kunstner på Samsø.

Han har bl.a. lavet mange tapet designs.

telefon: +45 20 49 39 81
  • Åbningstider: Onsdag-torsdag12.00-17.00. Fredag: 12.00- 16.00

  • Videre informationer: www.1stantik.de www.antikvitet.net

Mobil: +45 20 49 39 81
Mail : pegasus.finearts@gmail.com