Lot Nr. 27121
Schwarzwalder vægur i forgyldt og bemalet træ og messing, 19. årh., Tyskland
Forhandler detaljerSchwarzwalder vægur i forgyldt og bemalet træ og messing, 19. årh., Tyskland. Dekoreret med jagtscene af to hunde og kronhjort og vinranker. Emaljeskive med romertal. Standart værk og kæder med lodder. H: 35 cm. B: 30 cm. D: 14 cm. Urskive dia: 12 cm.