Lot Nr. 27110
Asiatisk krydderi skrin, 19. årh.
Forhandler detaljerAsiatisk krydderi skrin, 19. årh. Messing og metal. Med hank. Med meget smukke udskårne detaljer. Indvendig med bakke med små rum med gennembrudt låg. Med lås. Nøgle mangler. 29 x 16 x 13 cm.